بيشتر
پیشنهاد های مطالعاتی ما
تنفس صبح
 • 1393/11/8 چهارشنبه
  تنفس صبح
  قیصر امین پور / سروش / 130 صفحه
انقلاب ایران و بازتاب جهانی آن
مجموعه تاریخ پهلوی
حدیث ­پیمانه، پژوهشی در انقلاب اسلامی
شاه بی­شین
 • 1393/11/8 چهارشنبه
  شاه بی­شین
  محمدکاظم مزینانی/ سوره مهر/ 420 صفحه
ظهور و سقوط سلطنت پهلوی جستارهایی از تاریخ معاصر ایران
لحظه های انقلاب
خبرهای روز
اخبار مهم
گزارش تصویری
کتاب و کتابخوانی
امام جمعه چهارباغ:
حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه چهارباغ با اشاره به لزوم اجرای با قوت و جدی نشست کتاب خوان گفت: این طرح یکی از نیازهای حوزه مطالعه استان بود و باید با جدیت تمام این طرح را دنبال کنیم. در استان البرز به حلقه های مطالعاتی نیاز جدی داریم. این حلقه های مطالعاتی را باید با کمک نخبگان و اندیشمندان در همه نقاط استان تقویت کنیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه استان البرز:
دکتر قائمی رییس سازمان برنامه و بودجه استان البرز در حاشیه بازدید از کتابخانه های شهر کرج و حضور در اداره کل کتابخانه های استان و شرکت در جلسه ستادی این اداره کل با اشاره به لزوم ساخت سالن های بزرگ قرائت خانه در کنار کتابخانه های عمومی گفت: با کوچک شدن خانه ها و فضاهای زندگی، باید باب ساخت قرائت خانه ها در کشور باز شود.
با پیگیری انجمن کتابخانه های چهارباغ ؛
مدیرکل کتابخانه های استان البرز با حضور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چهارباغ ساوجبلاغ، از پروژه های در حال ساخت کتابخوانی این بخش بازدید و بیان داشت : با یاری خدای متعال تا پایان امسال دو کتابخانه دیگر در حال ساخت و انتفاعی روستایی در این بخش فعال و به بهره برداری می رسد.
رییس کتابخانه های فردیس؛
گلشن شیرمحمدی رییس اداره کتابخانه های عمومی فردیس از تمهیدات لازم برای استفاده بهتر از فضای موجود کتابخانه علامه امینی این شهرستان خبر داد و گفت: فضای کتابخانه علامه امینی به منظور توسعه آموزش مطالعه و استفاده بهینه از فضای موجود مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.
هجدهم مرداد ماه؛
نشست «کتاب‌خوان» از سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب در هجدهم مرداد ماه سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، در کتابخانه امیر کبیر کرج برگزار می شود.
عصر شنبه سوم مرداد؛
عصر روز شنبه سوم مرداد سال همدلی و همزبانی، فلاح مدیرکل کتابخانه های استان و یگانه شهردار هشتگرد با همراهی اعضای شورای اسلامی این شهر از کتابخانه های هشتگرد بازدید و مسایل و مشکلات آنان را از نزدیک بررسی و هر یک مساعدت هایی داشتند
دبیرکل نهاد در نشست کتاب‌خوان گلستان خواستار شد:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور در سومین نشست کتاب‌خوان در استان گلستان، به تشریح دو مطالبه جدی خود از کتابداران پرداخت.
به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودک و نوجوان، 1730 بسته ویژه کودک و نوجوان با عنوان زیر گنبد کبود، (شامل 24 عنوان و 84 نسخه کتاب) از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تهیه شده و ارسال آن به کتابخانه‌های دارای بخش کودک از هفته گذشته آغاز شده است
حجت الاسلام فلاح خبر داد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: چنانچه دستگاه، نهاد یا موسسه ای فضای مطابق با شرایط کتابخانه عمومی مشارکتی را داشته باشد حاضریم با راه اندازی کتابخانه در تامین کتاب های آن مجموعه و آموزش منابع انسانی همکاری و مشارکت کنیم.
ثبت نام کتابداران نهاد آغاز شد:
نخستین دوره آموزشی «مدرسه تابستانی خواندن» شهریور ماه سال جاری از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می‌شود.
یادداشت بیست و ششم دبیرکل نهاد منتشر شد؛
علیرضا مختارپور در آخرین یادداشت خود ضمن اشاره به به پایان یافتن مراحل گزینش داوطلبینی که شکایت آنان در کمیته بررسی آزمون سال 1391 وارد تشخیص داده شده، جزئیاتی از وضعیت نهایی این داوطلبان را تشریح کرد.
با پایان ارسال سری ششم و هفتم «نورسیده‌ها»؛
اداره کل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از اتمام ارسال سری ششم و هفتم بسته «نورسیده‌ها» خبر داد و اعلام کرد توزیع هشتمین بسته منابع جدید به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور در حال انجام است.
به عنوان نماینده نهاد کتابخانه های عمومی؛
اداره کل کتابخانه های استان البرز به عنوان نماینده نهاد کتابخانه های عمومی کشور در برگزاری بخش مکتوب جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در سطح کشور و در بخش آنلاین این جشنواره در سطح استان البرز مشارکت می کند.
مهلت ثبت نام آزمون استخدامی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تا پایان روز سه شنبه، 23 تیرماه تمدید شد.
ثبت نام آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور آغاز شد.
رییس کل دادگستری استان البرز؛
فاضلیان رییس دادگستری استان البرز به لزوم توجه به کتابخوانی بویژه ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان مردم اشاره کرد و گفت: کتاب دشمن جهل است و هرگاه جهل نباشد، روشنی، نور و امید وجود خواهد داشت و این این آگاهی، ضامن سلامت جامعه است.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اطلاعیه جدید خود را درباره‌ تاریخ، نحوه‌ ثبت‌نام متقاضیان و آخرین تغییرات ظرفیت پذیرش آزمون 94، به تفکیک استان و شهرستان، منتشر کرد.
در روستای خور؛
اولین ایستگاه کتابخانه سیار روستایی در ساوجبلاغ در روستای خور بخش مرکزی این شهرستان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ، فرماندار ساوجبلاغ و جمع کثیری از مردم این روستا افتتاح شد.
در اولین جلسه انجمن کتابخانه های کرج مطرح شد؛
اولین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان کرج با معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری در اداره کتابخانه های کرج برگزار شد.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آمادگی خود را برای حمایت از آثار مکتوب با هدف معرفی، ترویج و تبیین منظومه معارف شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهدای هفتم تیر اعلام کرد.
به منظور همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
پنجمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح کشور به میزبانی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاری اداره کل کتابخانه های استان البرز برگزار می‌شود.
معاون استاندار و فرماندار ویزه کرج :
فرماندار شهرستان کرج با بیان اینکه باید کتابخانه‌های فرسوده این شهرستان ساماندهی شود، گفت: باید از ظرفیت و پتانسیل خیرین مدرسه‌ساز در راستای بهبود فضای فیزیکی و زیرساختی کتابخانه‌ها استفاده کرد.
مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان البرز:
مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان البرز با تاکید بر اینکه نبود کتابخانه مرکزی یکی از محرومیت‌های اصلی این استان است، افزود: تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در شهرستان‌های استان البرز انجام شود.
استاندار البرز:
استاندار البرز با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود کشور امکان ساخت کتابخانه‌های بزرگ وجود ندارد، گفت: باید در کنار کتابخانه‌های کاغذی به فکر توسعه کتابخانه الکترونیکی و مجاز باشیم.
شیوه های کتاب و کتاب داری در مدار اقتصاد مقاومتی؛
استاندار البرز ضمن تأکید بر ضرورت اجرایی ساختن شیوه های اقتصاد مقاومتی در حوزه کتاب و کتابخوانی، ضرورت غنی سازی منابع کتابخانه ای را مورد اشاره قرار داد و گفت: به تناسب ظرفیت علمی استان کتابخانه ها نیز باید تأمین کننده نیازهای محققان باشد.
با ریاست استاندار البرز؛
دوازدهمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان با ریاست استاندار و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی این انجمن و فرمانداران شهرستانهای استان البرز برگزار شد.
حجت الاسلام فلاح گزارش می دهد؛
یکصد و پنجاه روز از حضور حجت الاسلام والمسلمین فلاح در مدیریت کتابخانه های عمومی در کهن دشت البرز می گذرد، در قالب گفتگویی نگاهی به اقدامات و برنامه های ایشان می اندازیم.
به منظور همکاری و استفاده از ظرفیت های طرفین میان اداره کل کتابخانه های عمومی و جمعیت هلال احمر استان البرز، تفاهم نامه همکاری فیمابین این دو مجموعه تهیه و امضا می شود.
به منظور همکاری طرفین میان اداره کل کتابخانه های عمومی استان و مجتمع چشم پزشکی نور دیدگان البرز، تفاهم نامه همکاری فیمابین این دو مجموعه تهیه و امضا شد.
سه شنبه 26 خرداد؛
به منظور هم اندیشی و رفع اشکال کتابداران از نرم افزار سامانه مدیریت کتابخانه ، جلسه ای با حضور حسینی رییس اداره سامانه نهاد کتابخانه های عمومی با کتابداران البرزی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیر کبیر کرج برگزار شد.
صبح امروز سه شنبه 26 خرداد؛
زینب قربانی مدیرکل کتابخانه های استان کهگیلویه و بویراحمد از کتابخانه عمومی امیر کبر کرج بازدید و در حاشیه دوره آموزشی سامانه مدیریت کتابخانه با کتابداران دیدار و گفتگو کرد.
در آستانه ماه مبارک رمضان؛
بیست و چهارمین ایستگاه مطالعه در استان البرز در مجتمع پزشکی نور دیدگان البرز در کرج راه اندازی و به بهره برداری رسید
در سفر یک روزه حجت الاسلام فلاح ؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز از صبح روز چهارشنبه 20 خرداد دیدار های خود را با فرماندار و مسئولین این شهرستان آغاز و از تمامی کتابخانه های عمومی این شهرستان بازدید و با جمع کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی این شهر گفتگو کرد.
عصر دیروز یکشنبه 17 خرداد؛
عصر شعر رجعت باران با حضور شعرا، نویسندگان و اعضای کانونهای ادبی کتابخانه های استان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیر کبیر واقع در چهارراه دانشکده کرج برگزار شد.
عمرانی کتابخانه های استان گزارش می دهد؛
مهندس رحیم علاء مسئول عمرانی اداره کل کتابخانه های عمومی با ارائه گزارشی از وضعیت ساخت و ساز و رشد پروژه های عمرانی و ساخت کتابخانه در استان از کمبود منابع مالی برای تکمیل آنها خبر داد و گفت: منابع نداریم ولی همت که داریم! انشالله با کمک خدای متعال از این شرایط هم عبور خواهیم کرد.
یکشنبه 17 خرداد؛
فردا یکشنبه 17 خرداد راس ساعت 17، عصر شعر رجعت باران با حضور شعرا، نویسندگان و اعضای کانونهای ادبی کتابخانه های استان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیر کبیر واقع در چهارراه دانشکده کرج برگزار می شود.
از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد،
معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در اطلاعیه ای، از انتشار دفترچه حاوی اطلاعات شرکت در آزمون استخدامی 94 نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان:
حجت الاسلام والمسلمین فلاح در پیامی با تبریک روز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت مهدی منتظر عج ، هفته سربازان گمنام را تبریک گفت.
با همراهی مسئولان ؛
حجت الاسلام والمسلمین فلاح با همراهی مسئولان و کارشناسان ستادی، هفته پر بازدیدی از کتابخانه های عمومی را برای بررسی بیشتر وضعیت کتابخانه های عمومی و تصمیم گیری برای حل مشکلات آنان پشت سر گذراند.
صبح امروز؛
اولین جلسه کمیته آموزشی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز با حضور اعضای جدید و نمایندگان کتابداران در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز برگزار شد.
در قالب تفاهم نامه ای با اداره کل کتابخانه های استان البرز؛
در قالب تفاهم نامه ای که میان اداره کل کتابخانه های عمومی و شورای سیاست ائمه جمعه استان البرز منعقد شد، طرفین برای ایجاد بستر های ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.
از سوی مدیرکل کتابخانه های استان؛
حجت الاسلام فلاح، با اهدای لوح تقدیر از خدمات شایسته سرکار خانم پریسا براتی مسئول کتابخانه روستایی بختیار نظرآباد به دلیل اجرای برنامه های کتابخوانی و تلاش در ارتقاء سطح کتابخانه این روستا تقدیر شد.
در نشست سه جانبه مطرح شد؛
حجج الاسلام فلاح، موحدی و ایمانی مدیرکل کتابخانه ها، نماینده ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) و معاون فرهنگی دانشگاه خوارزمی برای برنامه ریزی اجرای برنامه های مطالعه و کتابخوانی گردهم آمدند.
در دیدار با خادمین کتابخانه ها؛
حجت الاسلام والمسلمین فلاح مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با خادمین کتابخانه های 35 گانه استان البرز در محل دفتر خود دیدار و پای صحبت های آنان نشست و برای حل و فصل برخی مشکلات آنان دستوراتی را صادر کردند.
فرماندار کرج:
معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج، در آئین افتتاح طرح توسعه سالن مطالعه کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج گفت: آنچه امروز قشر جوان ما را تهدید می کند، شبیخون فرهنگی غرب برای از بین بردن هویت ایرانی- اسلامی جوانان این مرز و بوم است.
صبح امروز ششم خرداد؛
کتابخانه عمومی و قدیمی امیر کبیر کرج امروز شاهد افزایش بنا در بخش سالنهای مطالعه خود بود، سالن هایی که از چهل سال قبل دانشجویان ، دانش آموزان و کتابخوانان زیادی را به خود دیده است، در گرما و سرما در کنار کتاب و کتابخوان بوده و خواهد بود.
با حضور مدیرکل کتابخانه های استان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با حضور در شهرستان نظرآباد با حجت الاسلام وثوقی امام جمعه، صادقی فرماندار، کاظمی رییس دادگستری و شهبازی رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان نظرآباد پیرامون توسعه فرهنگی و زیرساختی کتاب و کتابخوانی دیدار و گفتگو کردند.
در روز ولادت پرچمدار کربلا؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با همراهی صادقی فرماندار و کاظمی رییس دادگستری شهرستان نظرآباد با محمد حسن حجتی پریشان شاعر و کتابدار جانباز و برادر معظم شهید در منزل وی دیدار و پای صحبت های این شاعر دلسوخته اهل بیت ع نشستند.
با حضور مسئولین و مردم برگزار شد؛
آیین خاطره گویی، رونمایی و نقد کتاب حاج روح الله با حضور همرزمان شهید حاج روح الله اصل دهقان، نویسندگان و خانواده معظم این شهید و جمع کثیری از مسئولین استانی و شهرستانی در فرهنگسرای مهر نظرآباد برگزار شد
در جلسه انجمن کتابخانه های نظرآباد؛
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نظرآباد مصوب شد تا آیین خاطره گویی، رونمایی و نقد کتاب حاج روح الله با حضور همرزمان شهید حاج روح الله اصل دهقان، نویسندگان و خانواده معظم این شهید نظرآبادی برگزار شود.
بيشتر
امام جمعه چهارباغ:
حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه چهارباغ با اشاره به لزوم اجرای با قوت و جدی نشست کتاب خوان گفت: این طرح یکی از نیازهای حوزه مطالعه استان بود و باید با جدیت تمام این طرح را دنبال کنیم. در استان البرز به حلقه های مطالعاتی نیاز جدی داریم. این حلقه های مطالعاتی را باید با کمک نخبگان و اندیشمندان در همه نقاط استان تقویت کنیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه استان البرز:
دکتر قائمی رییس سازمان برنامه و بودجه استان البرز در حاشیه بازدید از کتابخانه های شهر کرج و حضور در اداره کل کتابخانه های استان و شرکت در جلسه ستادی این اداره کل با اشاره به لزوم ساخت سالن های بزرگ قرائت خانه در کنار کتابخانه های عمومی گفت: با کوچک شدن خانه ها و فضاهای زندگی، باید باب ساخت قرائت خانه ها در کشور باز شود.
با پیگیری انجمن کتابخانه های چهارباغ ؛
مدیرکل کتابخانه های استان البرز با حضور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چهارباغ ساوجبلاغ، از پروژه های در حال ساخت کتابخوانی این بخش بازدید و بیان داشت : با یاری خدای متعال تا پایان امسال دو کتابخانه دیگر در حال ساخت و انتفاعی روستایی در این بخش فعال و به بهره برداری می رسد.
رییس کتابخانه های فردیس؛
گلشن شیرمحمدی رییس اداره کتابخانه های عمومی فردیس از تمهیدات لازم برای استفاده بهتر از فضای موجود کتابخانه علامه امینی این شهرستان خبر داد و گفت: فضای کتابخانه علامه امینی به منظور توسعه آموزش مطالعه و استفاده بهینه از فضای موجود مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.
هجدهم مرداد ماه؛
نشست «کتاب‌خوان» از سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب در هجدهم مرداد ماه سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، در کتابخانه امیر کبیر کرج برگزار می شود.
عصر شنبه سوم مرداد؛
عصر روز شنبه سوم مرداد سال همدلی و همزبانی، فلاح مدیرکل کتابخانه های استان و یگانه شهردار هشتگرد با همراهی اعضای شورای اسلامی این شهر از کتابخانه های هشتگرد بازدید و مسایل و مشکلات آنان را از نزدیک بررسی و هر یک مساعدت هایی داشتند
دبیرکل نهاد در نشست کتاب‌خوان گلستان خواستار شد:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور در سومین نشست کتاب‌خوان در استان گلستان، به تشریح دو مطالبه جدی خود از کتابداران پرداخت.
به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودک و نوجوان، 1730 بسته ویژه کودک و نوجوان با عنوان زیر گنبد کبود، (شامل 24 عنوان و 84 نسخه کتاب) از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تهیه شده و ارسال آن به کتابخانه‌های دارای بخش کودک از هفته گذشته آغاز شده است
حجت الاسلام فلاح خبر داد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: چنانچه دستگاه، نهاد یا موسسه ای فضای مطابق با شرایط کتابخانه عمومی مشارکتی را داشته باشد حاضریم با راه اندازی کتابخانه در تامین کتاب های آن مجموعه و آموزش منابع انسانی همکاری و مشارکت کنیم.
ثبت نام کتابداران نهاد آغاز شد:
نخستین دوره آموزشی «مدرسه تابستانی خواندن» شهریور ماه سال جاری از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می‌شود.
نشست کتاب خوان به نیازهای مطالعاتی ما پاسخ می دهد / حلقه های مطالعاتی را تقویت کنیم
باب ساخت قرائت خانه ها در کشور باز شود/ قرائت خانه ها نافی کتابخانه های عمومی نیستند
دو کتابخانه دیگر در چهارباغ افتتاح می شود / نمایش تصویر همدلی و همزبانی مسئولان محلی بخش چهارباغ/ اجرای طرح سیسمونی فرهنگی در چهارباغ/ راه اندازی کتابخانه در بزرگترین روستای استان البرز
استفاده بهینه از فضای کتابخانه علامه امینی فردیس
نشست کتابخوان در استان البرز برگزار می شود
شهردار و اعضای شورای شهر اسلامی هشتگرد با همراهی مدیرکل کتابخانه های استان ازکتابخانه های این شهر بازدید کردند/ هشتگرد نیازمند کتابخانه های بیشتری است
مطالعه هر دو هفته یک کتاب، معرفی حداقل یک کتاب؛ مطالبه از کتابداران و کارشناسان
کتابداران درباره بسته‌ ارسالی جدید بخش کودک چه می‌گویند؟
 • 1394/5/3 شنبه کتابداران درباره بسته‌ ارسالی جدید بخش کودک چه می‌گویند؟
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودک و نوجوان، 1730 بسته ویژه کودک و نوجوان با عنوان زیر گنبد کبود، (شامل 24 عنوان و 84 نسخه کتاب) از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تهیه شده و ارسال آن به کتابخانه‌های دارای بخش کودک از هفته گذشته آغاز شده است
برای راه اندازی کتابخانه مشارکتی در دستگاه ها، نهاد ها و بخش خصوصی آماده ایم
مدرسه تابستانی خواندن فراخوان داد
 
زمان ديجيتال
سه شنبه 13 مرداد 1394  
تماس ها
ارتباط با مدیرکل
ایمیل سازمانی
ارتباط با روابط عمومی
پیوندها
نظر خواهي
نظر شما نسبت به این پورتال چیست؟
   
عالي
بسيار خوب
خوب
مي تواند بهتر شود
رضايت بخش نيست


تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.