بيشتر
پیشنهاد های مطالعاتی ما
تنفس صبح
  • 1393/11/8 چهارشنبه
    تنفس صبح
    قیصر امین پور / سروش / 130 صفحه
انقلاب ایران و بازتاب جهانی آن
مجموعه تاریخ پهلوی
حدیث ­پیمانه، پژوهشی در انقلاب اسلامی
شاه بی­شین
  • 1393/11/8 چهارشنبه
    شاه بی­شین
    محمدکاظم مزینانی/ سوره مهر/ 420 صفحه
ظهور و سقوط سلطنت پهلوی جستارهایی از تاریخ معاصر ایران
لحظه های انقلاب
نگاهی به مبانی تحلیلی نظام جمهوری اسلامی ایران،
همنام گل‌های بهاری
نورالدین پسر ایران
کتاب «ریشه‌ها»
گزارشات آماری
خبرهای روز
اخبار مهم
گزارش تصویری
کتاب و کتابخوانی
صبح امروز ششم خرداد؛
کتابخانه عمومی و قدیمی امیر کبیر کرج امروز شاهد افزایش بنا در بخش سالنهای مطالعه خود بود، سالن هایی که از چهل سال قبل دانشجویان ، دانش آموزان و کتابخوانان زیادی را به خود دیده است، در گرما و سرما در کنار کتاب و کتابخوان بوده و خواهد بود.
با حضور مدیرکل کتابخانه های استان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با حضور در شهرستان نظرآباد با حجت الاسلام وثوقی امام جمعه، صادقی فرماندار، کاظمی رییس دادگستری و شهبازی رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان نظرآباد پیرامون توسعه فرهنگی و زیرساختی کتاب و کتابخوانی دیدار و گفتگو کردند.
در روز ولادت پرچمدار کربلا؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با همراهی صادقی فرماندار و کاظمی رییس دادگستری شهرستان نظرآباد با محمد حسن حجتی پریشان شاعر و کتابدار جانباز و برادر معظم شهید در منزل وی دیدار و پای صحبت های این شاعر دلسوخته اهل بیت ع نشستند.
با حضور مسئولین و مردم برگزار شد؛
آیین خاطره گویی، رونمایی و نقد کتاب حاج روح الله با حضور همرزمان شهید حاج روح الله اصل دهقان، نویسندگان و خانواده معظم این شهید و جمع کثیری از مسئولین استانی و شهرستانی در فرهنگسرای مهر نظرآباد برگزار شد
در جلسه انجمن کتابخانه های نظرآباد؛
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نظرآباد مصوب شد تا آیین خاطره گویی، رونمایی و نقد کتاب حاج روح الله با حضور همرزمان شهید حاج روح الله اصل دهقان، نویسندگان و خانواده معظم این شهید نظرآبادی برگزار شود.
حجت الاسلام فلاح در دیدار با امام جمعه ماهدشت:
مدیرکل کتابخانه های استان البرز در دیدار با امام جمعه ماهدشت کرج با اشاره به نقش کتابخانه در توسعه پایدار اجتماعی گفت: کتابخانه به عنوان یک نهاد اجتماعی فراگیر و پویا به توسعه پایدار اجتماعی جوامع کمک می کند. توجه به کتابخوانی زمینه ساز تحولات بشری خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین فلاح:
مدیرکل کتابخانه های استان البرز با گلایه از عدم استفاده از ظرفیت های مردم نهاد و سمن های مردمی برای توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع گفت: به ظرفیت های سازمانهای مردم نهاد و تشکل های مردمی ایمان نداریم. باید مشارکت عموم را در توسعه فرهنگی مد نظر بگیریم.
حجت الاسلام فلاح خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های استان البرز از اجرای برنامه های سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر و هفته جوان در سطح کتابخانه های عمومی استان خبر داد.
با حضور مدیران کل امضا شد؛
مدیران کل کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش استان البرز به منظور ارتقا سطح همکاری ها و ترویج فرهنگ مطالعه تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند
حجت الاسلام فلاح خبر داد؛
اداره کل کتابخانه های عمومی استان برنامه هایی برای ترویج نماز طراحی و درسطح استان اجرا خواهد کرد.
به همت کتابخانه های استان البرز؛
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و امام جمعه و مسئولین و مردم چهارباغ؛ کتابخانه عمومی بعثت شهر حافظیه (ملک آباد) در روز جمعه 25 اردیبهشت در مساحتی بالغ بر 400 متر مربع در طبقه زیرین مسجد جامع ملک آباد افتتاح شد.
حجت الاسلام فلاح در خطبه های نمازجمعه چهارباغ:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در سخنان قبل از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته چهارباغ با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در خانوار تاکید کرد.
در جلسه انجمن کتابخانه های بخش چهارباغ؛
در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ، امام جمعه و مسئولین این بخش برای توسعه کتابخانه سازی و واگذاری حق انتفاع کتابخانه حضور و اعلام حمایت کردند.
اساتید کتابداری در دومین نشست هم اندیشی با مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، توجه به اقتضائات بومی، احترام به کاربر و ضرورت به کارگیری نتایج حاصل از پژوهش های علمی را در بهبود وضعیت کتابخانه‌های عمومی مؤثر دانستند.
در حاشیه دومین نشست هم ‌اندیشی (2)؛
مدیر‌کل فناوری مرکز اسناد و کتابخانه ملی در دومین نشست هم‌اندیشی اساتید و مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ضمن اشاره به لزوم عدم تداخل در وظایف نهاد کتابخانه‌ها و کتابخانه ملی گفت: نگاه دبیر‌کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به انجام وظایف قانونی این نهاد قابل تقدیر است.
توسط معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ارائه شد؛
محمد اله‌یاری در نشست تخصصی مجموعه سازی کتابخانه‌های عمومی در بستر تحولات نشر ایران به ارائه سندی جدید از خط مشی مدیریت مجموعه سازی در نهاد کتابخانه‌ها پرداخت.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛
علیرضا مختارپور در دومین نشست هم اندیشی اساتید و مسئولین نهاد کتابخانه‌ها اظهار داشت: برای تبدیل نهاد به نهادی پاسخگو، شفاف و منطبق با دستاوردهای علمی، و نیز به منظور کمک به افزایش سطح آگاهی ها و اطلاعات عمومی، حرفه ای و تخصصی کتابداران، به ارتباط وسیع با هیأت های علمی نیاز داریم.
با حکمی از سوی مدیرکل؛
طی حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین فلاح مدیرکل کتابخانه های استان، سرکار خانم نسرین احمدیار به عنوان رییس اداره اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز منصوب شد.
در هفته جهانی مشارکت؛
در هفته جهانی مشارکت، شهروندان فردیسی برای مشارکت در برنامه های کتابخانه های عمومی این شهر حاضر و کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به مسئولین کتابخانه های عمومی اهدا کردند.
دوشنبه 21 اردیبهشت؛
مدیرکل و کتابداران کتابخانه های عمومی استان البرز به منظور آشنایی بیشتر با تازه های نشر و انتخاب کتابهای برتر و پر مخاطب از بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کردند.
در یادداشت بیست و چهارم دبیرکل؛
علیرضا مختارپور در آخرین یادداشت خود ضمن اشاره به برگزاری دومین نشست هم اندیشی اساتید کتابداری و مسئولان نهاد، ابراز امیدواری کرد آثار مثبت و نتایج این هم اندیشی بزودی در کتابخانه های عمومی دیده شود.
جمعه 25 اردیبهشت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از افتتاح کتابخانه عمومی بعثت شهر حافظیه (ملک آباد) چهارباغ در روز جمعه 25 اردیبهشت در مساحتی بالغ بر 400 متر مربع در طبقه زیرین مسجد جامع ملک آباد خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین فلاح:
مدیرکل کتابخانه های البرزگفت:با وجود این که افراد تحصیلکرده و روانشناسان خبره ای در امر کتابخانه ها مشغول به خدمت هستند اما هنوز ما از نظر زیرساختی ضعیف هستیم و با توجه به کتابداران فرهیخته ما باید در ردیف فرهنگی قرار بگیریم و کتابداران باید مجهز به دانش روز شوند
معاون استاندار البرز:
حجت‌الله ملاصالحی در مراسم افتتاح 2 کتابخانه سیار روستایی با حضور نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب جمهوری اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی بود.
مدیرکل کتابخانه های استان در پیامی:
مدیرکل کتابخانه های استان در پیامی با تبریک هفته معلم ، از مسئولان فرهنگی ، معلمان و مربیان آموزشی و جامعه بزرگ فرهنگی استان برای ارتقا فرهنگ کتابخوانی تقاضای همکاری کرد.
فردا پنج شنبه 17 اردیبهشت؛
فردا پنج شنبه 17 اردیبهشت دو کتابخانه سیار روستایی برای ارائه خدمات کتابخانه ای و رساندن کتاب به روستاهای فاقد کتابخانه با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و معاون سیاسی استاندار البرز افتتاح و راه اندازی می شود.
قائمی معاون برنامه ریزی استاندار:
دکتر قائمی معاون برنامه ریزی استاندار البرز در دیدار مشترک مدیران کل کتابخانه های عمومی و امور مالیاتی استان البرز بر تسریع در اجرای الحاقیه ماده 6 قانون اداره کتابخانه های عمومی در صورت استنکاف شهرداران در پرداخت نیم درصد تاکید کرد.
مهرور فرماندار فردیس؛
فرماندار فردیس با حضور در اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حجت الاسلام فلاح در خصوص روشهای توسعه همه جانبه فضاهای مطالعه و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی برای توسعه فرهنگی مطالعه در فردیس بحث و گفتگو کرد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان البرز بطور سرزده از کتابخانه های ابن سینا در شهرک سپاه و مقدس اردبیلی واقع در شهرک منظریه شهرستان فردیس بازدید کرد.
به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی (ع)، حجت الاسلام فلاح مدیر کل کتابخانه های استان با همراهی کارشناسان اداره کل با حضور در شهرستان ساوجبلاغ از نزدیک با کتابداران و اعضاء کتابخانه ها دیدار و گفتگو کردند.
فلاح تاکید کرد؛
حجت الاسلام فلاح در جلسه مشترک مدیران کل آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ورزش و جوانان استان بر ضرورت برنامه ریزی برای جذب مشارکت های خیرین و توسعه ظرفیت های کتابخوانی بین دستگاه های اجرایی تاکید کرد.
حجت الاسلام وثوقی امام جمعه با همراهی فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان نظرآباد از کتابخانه های این شهر بازدید کردند.
حجت الاسلام فلاح :
حجت الاسلام فلاح در دیدار با شهردار و شورای اسلامی کمالشهر بر تعامل دو سویه و توسعه ظرفیت های کتابخوانی تاکید کرد.
معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از برگزاری آزمون استخدامی این نهاد در نیمه اول شهریور ماه سال جاری خبر داد
عضو فعال کتابخانه امام صادق (ع) نظرآباد:
به مناسبت گرامیداشت مقام زن ؛ سرکار خانم حمدالهی که از اعضای کتابخانه امام صادق (ع) و یکی از بانوان فعال در عرصه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان نظرآباد در گفتگویی از نقش مادران در توسعه فرهنگ کتابخوانی می گوید
حجت الاسلام والمسلمین کیایی نژاد:
حجت الاسلام والمسلمین کیایی نژاد نمانیده مردم شریف شهرستانهای ساوجبلاغ ، طالقان نظرآباد و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز حضور یافتند و از نزدیک در جریان فعالیت ها و برنامه های این اداره کل قرار گرفتند
مدیرکل امور استانها و انجمن ها:
اسماعیل شفاعی مدیرکل امور استانها و انجمن های نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور در آیین تکریم مقام زن در استان البرز ؛ سلام و تحیات دبیر کل کتابخانه های عمومی کشور را به جمع کتابداران ابلاغ کردند
به منظور شرکت در آیین تکریم مقام زن؛
اسماعیل شفاعی مدیرکل امور استان ها و انجمن های نهاد کتابخانه های عمومی کشور به منظور شرکت در آیین تکریم مقام زن و مراسم ویژه ولادت حضرت زهرای مرضیه (س) وارد استان البرز شد
در هفته بزرگداشت مقام زن؛
بانوان کتابدار نظرآبادی در هفته بزرگداشت مقام زن ضمن تجدید میثاق با شهداء به دیدار امام جمعه شهرستان نظرآباد رفتند
با پیگیری مدیرکل کتابخانه های استان؛
در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی و رییس شعب بانک تجارت استان البرز و برابر تفاهم نامه اولیه ، بانک تجارت حامی کتاب و کتابخوانی در استان البرز می شود
دکتر ترکاشوند شهردار کلانشهر کرج:
دکتر ترکاشوند شهردار کلانشهر کرج در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: پرداخت نیم درصد نهاد کتابخانه های عمومی را حق قانونی آنها می دانیم و در صدد پرداخت بدهی خود از بابت نیم درصد نهاد کتابخانه ها هستیم
آیت الله حسینی همدانی :
امام جمعه کرج در دیدار با مدیرکل و کارکنان کتابخانه های استان بر ضرورت توجه به بروز رسانی منابع کتابخانه های عمومی و استفاده از رسانه های الکترونیک تاکید کردند
در دیدار با نمایندگان مجلس ؛
حجت الاسلام فلاح مدیرکل کتابخانه های استان در دیدار های جداگانه با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواستار پاسخگویی مسئولان به نیاز اصلی استان به کتابخانه مرکزی شدند
از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز؛
اداره کل کتابخانه های استان البرز برنامه های مربوط به بزرگداشت ولادت با سعادت حضرت زهرای مرضیه (س) و هفته زن را در سطح کتابخانه های استان اعلام کرد
درکتابخانه امیر کبیر کرج برگزار شد
مراسم اهدا جوایز مسابقات کتابخوانی سال 1393 در روز پنج شنبه 20 فروردین مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیر کبیر کرج با مشارکت حوزه هنری استان برگزار شد
پیام مدیرکل کتابخانه های استان البرز؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت اسوه تمام عیار مکارم و قله رفیع فضائل، صدیقه کبری،حضرت فاطمه زهرای مرضیه (سلام الله علیها)و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر پیامی صادر کرد
در دیدار با مدیرکل کتابخانه های استان مطرح شد؛
روسای سه ناحیه آموزش و پرورش شهرستان کرج در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بر همت بیشتر برای ترویج فرهنگ مطالعه در بین دانش آموزان تاکید کردند
در روز هنر انقلاب اسلامی برگزار می شود؛
مراسم اهدا جوایز مسابقات کتابخوانی سال 1393 در روز پنج شنبه 20 فروردین مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیر کبیر کرج با مشارکت حوزه هنری استان برگزار می شود
روابط عمومی کتابخانه های استان خبر داد:
روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان البرز از برگزاری دو مراسم اختصاصی برای بزرگداشت مقام زن و همچنین گرامیداشت ولادت حضرت علی (ع) در سطح کارکنان خبر داد
بيشتر
صبح امروز ششم خرداد؛
کتابخانه عمومی و قدیمی امیر کبیر کرج امروز شاهد افزایش بنا در بخش سالنهای مطالعه خود بود، سالن هایی که از چهل سال قبل دانشجویان ، دانش آموزان و کتابخوانان زیادی را به خود دیده است، در گرما و سرما در کنار کتاب و کتابخوان بوده و خواهد بود.
با حضور مدیرکل کتابخانه های استان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با حضور در شهرستان نظرآباد با حجت الاسلام وثوقی امام جمعه، صادقی فرماندار، کاظمی رییس دادگستری و شهبازی رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان نظرآباد پیرامون توسعه فرهنگی و زیرساختی کتاب و کتابخوانی دیدار و گفتگو کردند.
در روز ولادت پرچمدار کربلا؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با همراهی صادقی فرماندار و کاظمی رییس دادگستری شهرستان نظرآباد با محمد حسن حجتی پریشان شاعر و کتابدار جانباز و برادر معظم شهید در منزل وی دیدار و پای صحبت های این شاعر دلسوخته اهل بیت ع نشستند.
با حضور مسئولین و مردم برگزار شد؛
آیین خاطره گویی، رونمایی و نقد کتاب حاج روح الله با حضور همرزمان شهید حاج روح الله اصل دهقان، نویسندگان و خانواده معظم این شهید و جمع کثیری از مسئولین استانی و شهرستانی در فرهنگسرای مهر نظرآباد برگزار شد
در جلسه انجمن کتابخانه های نظرآباد؛
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نظرآباد مصوب شد تا آیین خاطره گویی، رونمایی و نقد کتاب حاج روح الله با حضور همرزمان شهید حاج روح الله اصل دهقان، نویسندگان و خانواده معظم این شهید نظرآبادی برگزار شود.
حجت الاسلام فلاح در دیدار با امام جمعه ماهدشت:
مدیرکل کتابخانه های استان البرز در دیدار با امام جمعه ماهدشت کرج با اشاره به نقش کتابخانه در توسعه پایدار اجتماعی گفت: کتابخانه به عنوان یک نهاد اجتماعی فراگیر و پویا به توسعه پایدار اجتماعی جوامع کمک می کند. توجه به کتابخوانی زمینه ساز تحولات بشری خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین فلاح:
مدیرکل کتابخانه های استان البرز با گلایه از عدم استفاده از ظرفیت های مردم نهاد و سمن های مردمی برای توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع گفت: به ظرفیت های سازمانهای مردم نهاد و تشکل های مردمی ایمان نداریم. باید مشارکت عموم را در توسعه فرهنگی مد نظر بگیریم.
حجت الاسلام فلاح خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های استان البرز از اجرای برنامه های سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر و هفته جوان در سطح کتابخانه های عمومی استان خبر داد.
با حضور مدیران کل امضا شد؛
مدیران کل کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش استان البرز به منظور ارتقا سطح همکاری ها و ترویج فرهنگ مطالعه تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند
حجت الاسلام فلاح خبر داد؛
اداره کل کتابخانه های عمومی استان برنامه هایی برای ترویج نماز طراحی و درسطح استان اجرا خواهد کرد.
سالن های مطالعه کتابخانه امیر کبیر کرج توسعه یافت
دیدارهایی از جنس کتاب و کتابخوانی در نظرآباد
مسئولین با پریشان کتابدار و شاعر جانباز نظرآبادی دیدار کردند
کتاب حاج روح الله در نظرآباد رونمایی و نقد شد
آیین رونمایی از کتاب حاج روح الله برگزار می شود
کتابخانه به توسعه پایدار می انجامد/ توجه به کتابخانه به رفاه اجتماعی، اقتصادی و توسعه نیروی انسانی ختم می شود
از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد غافلیم!
برنامه های کتابخانه های عمومی استان در هفته جوان و سوم خرداد
تفاهم نامه همکاری مشترک آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی استان البرز
برنامه های ترویج نماز در کتابخانه های عمومی استان البرز
 
زمان ديجيتال
پنجشنبه 7 خرداد 1394  
تماس ها
یادداشت 24 دبیرکل
ارتباط با مدیرکل
ایمیل سازمانی
ارتباط با روابط عمومی
پیوندها
نظر خواهي
نظر شما نسبت به این پورتال چیست؟
   
عالي
بسيار خوب
خوب
مي تواند بهتر شود
رضايت بخش نيست


تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.