بيشتر
پیشنهاد های مطالعاتی ما
تنفس صبح
 • 1393/11/8 چهارشنبه
  تنفس صبح
  قیصر امین پور / سروش / 130 صفحه
انقلاب ایران و بازتاب جهانی آن
مجموعه تاریخ پهلوی
حدیث ­پیمانه، پژوهشی در انقلاب اسلامی
شاه بی­شین
 • 1393/11/8 چهارشنبه
  شاه بی­شین
  محمدکاظم مزینانی/ سوره مهر/ 420 صفحه
خبرهای روز
اخبار مهم
گزارش تصویری
کتاب و کتابخوانی
با حضور بازنشستگان کتابخانه های استان البرز؛
با حضور جمع کثیری از کارکنان بازنشسته و کتابداران کتابخانه های عمومی استان البرز ، همایش بزرگداشت هفته دولت و دهه کرامت در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیر کبیر برگزار شد.
در آخرین روز از هفته دولت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با همراهی کارکنان ستادی و رییس اداره کتابخانه های نظرآباد با حضور در منزل خانواده معظم شهید بهروز آزاد فلاح با پدر و مادر این شهید دیدار و دلجویی کرد.
فرماندار نظرآباد در افتتاح کتابخانه حاجی بیگ:
صبح دیروز یکشنبه هشتم شهریور، فرماندار نظرآباد در آیین افتتاح کتابخانه نهادی در روستای حاجی بیگ این شهرستان با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی مطالعه در خانواده ها گفت: برای مصارف اندیشه و خرد کودکانمان هم تدبیر کنیم، فرزندان در موضوع کتابخوانی مستقیما از پدر و مادر الگو می پذیرد.
در آخرین روز از هفته دولت؛
صبح دیروز یکشنبه هشتم شهریور، هشتمین کتابخانه نهادی نظرآباد در روستای حاجی بیگ این شهرستان با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولین ، دهیاران ، اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش تنکمان و مدیرکل کتابخانه های استان و فرماندار این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.
فراخوان ثبت نام نشست «کتاب‌خوان» از سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده که با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب در هفدهم شهریور ماه برگزار می شود ، لینک ثبت نام در سایت کتابخانه های استان فعال شد.
ثبت اطلاعات ایثارگران شاغل در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف تکمیل و به روز رسانی آمار و اطلاعات ایثارگران نهاد آغاز شد.
مدیرکل کتابخانه های استان خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز از اجرای طرح عضویت رایگان در روز هشتم شهریور به مناسبت هفته دولت در کتابخانه های عمومی سراسر استان خبر داد.
در کتابخانه پیامبر اعظم (ص)؛
با مشارکت مسئول کتابخانه پیامبر اعظم (ص) و اعضای کتابخانه های عمومی و خانواده های آنان، جشن مشترک دهه کرامت و هفته دولت در کتابخانه پیامبراعظم (ص) نظرآباد برگزار شد.
در شهرستانهای کرج و فردیس؛
دو نشست دیگر کتاب خوان از سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب؛ در شهریور ماه در کرج در سطح استانی و در فردیس بصورت شهرستانی برگزار می شود
زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی 94 نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد.
در دهه کرامت صورت می پذیرد؛
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نظرآباد همزمان با سایر ادارات کتابخانه های استان برای برگزاری جشن بزرگ دهه کرامت با حضور اعضای کتابخانه ، مردم و مسئولین آماده می شوند.
در یک دیدار صمیمی؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در یک دیدار صمیمی از مظفر غلامی کارمند بازنشسته دیدار و دلجویی و بر لزوم توجه به همکاران بازنشسته و پیگیری امورات مربوط به آنان تاکید کرد.
مدیرکل امور استانها و انجمن های نهاد کتابخانه های عمومی:
اسماعیل شفاعی در بازدید از کتابخانه علامه امینی فردیس که با همراهی مدیرکل کتابخانه های استان صورت گرفت بر ضرورت شاداب سازی و فضا سازی کتابخانه های عمومی تاکید کرد و گفت: زیبا سازی محیط و فضای عمومی کتابخانه ها در اولویت قرار بگیرد.
همزمان با فرا رسیدن «دهه کرامت»، اداره‌کل امور فرهنگی نهاد، فهرستی از کتاب‌های موجود با مضامین مربوط به این دهه در کتابخانه‌های عمومی کشور را منتشر کرد.
اداره‌ کل پژوهش و نوآوری نهاد از اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان چهار دوره نخست مدرسه تابستانی خواندن نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.
اداره کل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از اتمام ارسال سری هشتم بسته «نو رسیده‌ها» خبر داد و اعلام کرد توزیع نهمین بسته منابع جدید به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور نیز در حال اتمام است.
با حضور مدیرکل کتابخانه های استان و فرماندار نظرآباد؛
مدیرکل کتابخانه های استان و فرماندار شهرستان نظرآباد با حضور در دو کتابخانه روستایی خیرساز در بخش تنکمان، مقدمات راه اندازی و افتتاح این دو کتابخانه را بررسی و با پیگیری اداره کتابخانه های این شهرستان، دو باب کتابخانه به فضای کتابخوانی بخش تنکمان نظرآباد افزوده می شود.
در روز میلاد کریمه اهل بیت(س)؛
خیرین کتابخانه ساز عباس و محمود نصر آزادانی، رییس اداره کتابخانه های نظرآباد، کارشناسان امور عمرانی و مشارکت های اداره کل کتابخانه های استان البرز، پیمانکار پروژه، جمعی از مسئولین محلی با حضور در بخشداری تنکمان، و امضا صورتجلسه واگذاری کتابخانه خیرساز اندیشه به مساحت 495 متر مربع، این ساختمان جهت تجهیز و بهره برداری به اداره کتابخانه های عمومی نظرآباد واگذار شد.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با ارائه طرحی سراسری در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، سلسله نشست‌های «کتاب‌خوان» را با هدف به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده برگزار می‌کند که با استقبال و حمایت گسترده اهالی فرهنگ روبه‌رو بوده است. در این گزارش نگاهی به روند شکل‌گیری، نشست‌های برگزار شده، واکنش چهره‌های فرهنگی به اجرای این طرح و برنامه‌های آینده طرح «کتاب‌خوان» داریم.
فرماندار شهرستان فردیس:
مهرور فرماندار فردیس در جلسه انجمن کتابخانه های این شهرستان که با حضور مدیرکل کتابخانه های استان و سایر اعضای انجمن برگزار شد بر ضرورت چاره اندیشی برای کمبود سرانه کتابخوانی این شهرستان با جمعیت 500 هزار نفری تاکید کرد و گفت: از خیرین نیک اندیش و نیکوکاران فردیس می خواهم برای فرهنگ و دین و دانش فرزندان این منطقه به کمک کتابخانه های عمومی بیایند.
عصر دوشنبه 19 مرداد؛
دوازدهمین نشست «کتاب‌خوان» از سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی در سالن اجتماعات کتابخانه امیر کبیر کرج به میزبانی اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شد.
با حضور جمع کثیر کتابدوستان؛
نهمین نشست «کتاب‌خوان» از سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی و مسئولین استان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیر کبیر کرج برگزار شد.
با حضور عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی؛
حجت الاسلام والمسلمین فلاح با همراهی مهندس والی نژاد مدیرکل عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی از پروژه های عمرانی در حال ساخت و همچنین برخی کتابخانه های نیاز به تعمیر و توسعه در استان البرز بازدید کرد
امام جمعه چهارباغ:
حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه چهارباغ با اشاره به لزوم اجرای با قوت و جدی نشست کتاب خوان گفت: این طرح یکی از نیازهای حوزه مطالعه استان بود و باید با جدیت تمام این طرح را دنبال کنیم. در استان البرز به حلقه های مطالعاتی نیاز جدی داریم. این حلقه های مطالعاتی را باید با کمک نخبگان و اندیشمندان در همه نقاط استان تقویت کنیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه استان البرز:
دکتر قائمی رییس سازمان برنامه و بودجه استان البرز در حاشیه بازدید از کتابخانه های شهر کرج و حضور در اداره کل کتابخانه های استان و شرکت در جلسه ستادی این اداره کل با اشاره به لزوم ساخت سالن های بزرگ قرائت خانه در کنار کتابخانه های عمومی گفت: با کوچک شدن خانه ها و فضاهای زندگی، باید باب ساخت قرائت خانه ها در کشور باز شود.
با پیگیری انجمن کتابخانه های چهارباغ ؛
مدیرکل کتابخانه های استان البرز با حضور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چهارباغ ساوجبلاغ، از پروژه های در حال ساخت کتابخوانی این بخش بازدید و بیان داشت : با یاری خدای متعال تا پایان امسال دو کتابخانه دیگر در حال ساخت و انتفاعی روستایی در این بخش فعال و به بهره برداری می رسد.
رییس کتابخانه های فردیس؛
گلشن شیرمحمدی رییس اداره کتابخانه های عمومی فردیس از تمهیدات لازم برای استفاده بهتر از فضای موجود کتابخانه علامه امینی این شهرستان خبر داد و گفت: فضای کتابخانه علامه امینی به منظور توسعه آموزش مطالعه و استفاده بهینه از فضای موجود مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.
هجدهم مرداد ماه؛
نشست «کتاب‌خوان» از سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب در هجدهم مرداد ماه سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، در کتابخانه امیر کبیر کرج برگزار می شود.
عصر شنبه سوم مرداد؛
عصر روز شنبه سوم مرداد سال همدلی و همزبانی، فلاح مدیرکل کتابخانه های استان و یگانه شهردار هشتگرد با همراهی اعضای شورای اسلامی این شهر از کتابخانه های هشتگرد بازدید و مسایل و مشکلات آنان را از نزدیک بررسی و هر یک مساعدت هایی داشتند
دبیرکل نهاد در نشست کتاب‌خوان گلستان خواستار شد:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور در سومین نشست کتاب‌خوان در استان گلستان، به تشریح دو مطالبه جدی خود از کتابداران پرداخت.
به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودک و نوجوان، 1730 بسته ویژه کودک و نوجوان با عنوان زیر گنبد کبود، (شامل 24 عنوان و 84 نسخه کتاب) از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تهیه شده و ارسال آن به کتابخانه‌های دارای بخش کودک از هفته گذشته آغاز شده است
حجت الاسلام فلاح خبر داد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: چنانچه دستگاه، نهاد یا موسسه ای فضای مطابق با شرایط کتابخانه عمومی مشارکتی را داشته باشد حاضریم با راه اندازی کتابخانه در تامین کتاب های آن مجموعه و آموزش منابع انسانی همکاری و مشارکت کنیم.
ثبت نام کتابداران نهاد آغاز شد:
نخستین دوره آموزشی «مدرسه تابستانی خواندن» شهریور ماه سال جاری از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می‌شود.
یادداشت بیست و ششم دبیرکل نهاد منتشر شد؛
علیرضا مختارپور در آخرین یادداشت خود ضمن اشاره به به پایان یافتن مراحل گزینش داوطلبینی که شکایت آنان در کمیته بررسی آزمون سال 1391 وارد تشخیص داده شده، جزئیاتی از وضعیت نهایی این داوطلبان را تشریح کرد.
با پایان ارسال سری ششم و هفتم «نورسیده‌ها»؛
اداره کل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از اتمام ارسال سری ششم و هفتم بسته «نورسیده‌ها» خبر داد و اعلام کرد توزیع هشتمین بسته منابع جدید به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور در حال انجام است.
به عنوان نماینده نهاد کتابخانه های عمومی؛
اداره کل کتابخانه های استان البرز به عنوان نماینده نهاد کتابخانه های عمومی کشور در برگزاری بخش مکتوب جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در سطح کشور و در بخش آنلاین این جشنواره در سطح استان البرز مشارکت می کند.
مهلت ثبت نام آزمون استخدامی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تا پایان روز سه شنبه، 23 تیرماه تمدید شد.
ثبت نام آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور آغاز شد.
رییس کل دادگستری استان البرز؛
فاضلیان رییس دادگستری استان البرز به لزوم توجه به کتابخوانی بویژه ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان مردم اشاره کرد و گفت: کتاب دشمن جهل است و هرگاه جهل نباشد، روشنی، نور و امید وجود خواهد داشت و این این آگاهی، ضامن سلامت جامعه است.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اطلاعیه جدید خود را درباره‌ تاریخ، نحوه‌ ثبت‌نام متقاضیان و آخرین تغییرات ظرفیت پذیرش آزمون 94، به تفکیک استان و شهرستان، منتشر کرد.
در روستای خور؛
اولین ایستگاه کتابخانه سیار روستایی در ساوجبلاغ در روستای خور بخش مرکزی این شهرستان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ، فرماندار ساوجبلاغ و جمع کثیری از مردم این روستا افتتاح شد.
در اولین جلسه انجمن کتابخانه های کرج مطرح شد؛
اولین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان کرج با معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری در اداره کتابخانه های کرج برگزار شد.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آمادگی خود را برای حمایت از آثار مکتوب با هدف معرفی، ترویج و تبیین منظومه معارف شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهدای هفتم تیر اعلام کرد.
به منظور همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
پنجمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح کشور به میزبانی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاری اداره کل کتابخانه های استان البرز برگزار می‌شود.
معاون استاندار و فرماندار ویزه کرج :
فرماندار شهرستان کرج با بیان اینکه باید کتابخانه‌های فرسوده این شهرستان ساماندهی شود، گفت: باید از ظرفیت و پتانسیل خیرین مدرسه‌ساز در راستای بهبود فضای فیزیکی و زیرساختی کتابخانه‌ها استفاده کرد.
مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان البرز:
مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان البرز با تاکید بر اینکه نبود کتابخانه مرکزی یکی از محرومیت‌های اصلی این استان است، افزود: تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در شهرستان‌های استان البرز انجام شود.
استاندار البرز:
استاندار البرز با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود کشور امکان ساخت کتابخانه‌های بزرگ وجود ندارد، گفت: باید در کنار کتابخانه‌های کاغذی به فکر توسعه کتابخانه الکترونیکی و مجاز باشیم.
بيشتر
با حضور بازنشستگان کتابخانه های استان البرز؛
با حضور جمع کثیری از کارکنان بازنشسته و کتابداران کتابخانه های عمومی استان البرز ، همایش بزرگداشت هفته دولت و دهه کرامت در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیر کبیر برگزار شد.
در آخرین روز از هفته دولت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با همراهی کارکنان ستادی و رییس اداره کتابخانه های نظرآباد با حضور در منزل خانواده معظم شهید بهروز آزاد فلاح با پدر و مادر این شهید دیدار و دلجویی کرد.
فرماندار نظرآباد در افتتاح کتابخانه حاجی بیگ:
صبح دیروز یکشنبه هشتم شهریور، فرماندار نظرآباد در آیین افتتاح کتابخانه نهادی در روستای حاجی بیگ این شهرستان با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی مطالعه در خانواده ها گفت: برای مصارف اندیشه و خرد کودکانمان هم تدبیر کنیم، فرزندان در موضوع کتابخوانی مستقیما از پدر و مادر الگو می پذیرد.
در آخرین روز از هفته دولت؛
صبح دیروز یکشنبه هشتم شهریور، هشتمین کتابخانه نهادی نظرآباد در روستای حاجی بیگ این شهرستان با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولین ، دهیاران ، اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش تنکمان و مدیرکل کتابخانه های استان و فرماندار این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.
فراخوان ثبت نام نشست «کتاب‌خوان» از سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده که با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب در هفدهم شهریور ماه برگزار می شود ، لینک ثبت نام در سایت کتابخانه های استان فعال شد.
ثبت اطلاعات ایثارگران شاغل در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف تکمیل و به روز رسانی آمار و اطلاعات ایثارگران نهاد آغاز شد.
مدیرکل کتابخانه های استان خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز از اجرای طرح عضویت رایگان در روز هشتم شهریور به مناسبت هفته دولت در کتابخانه های عمومی سراسر استان خبر داد.
در کتابخانه پیامبر اعظم (ص)؛
با مشارکت مسئول کتابخانه پیامبر اعظم (ص) و اعضای کتابخانه های عمومی و خانواده های آنان، جشن مشترک دهه کرامت و هفته دولت در کتابخانه پیامبراعظم (ص) نظرآباد برگزار شد.
در شهرستانهای کرج و فردیس؛
دو نشست دیگر کتاب خوان از سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب؛ در شهریور ماه در کرج در سطح استانی و در فردیس بصورت شهرستانی برگزار می شود
همایش بزرگداشت هفته دولت و تکریم کارکنان بازنشسته برگزار شد
دیدار مدیرکل کتابخانه های استان با خانواده معظم شهید آزاد فلاح در نظرآباد
برای کودکان خود سیسمونی کتاب هم تهیه کنیم / فرزندان ما در کتابخوانی از ما الگو می پذیرند
آیین افتتاح کتابخانه عمومی روستایی خیر ساز شهید کشن روستا در روستای حاجی بیگ شهرستان نظرآباد به روایت تصویر
هشتمین کتابخانه نهادی نظرآباد در روستایی حاجی بیگ افتتاح شد
فراخوان ثبت نام نشست کتاب خوان استان البرز
 • 1394/6/7 شنبه فراخوان ثبت نام نشست کتاب خوان استان البرز
  فراخوان ثبت نام نشست «کتاب‌خوان» از سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده که با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب در هفدهم شهریور ماه برگزار می شود ، لینک ثبت نام در سایت کتابخانه های استان فعال شد.
آغاز ثبت اطلاعات ایثارگران شاغل در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
عضویت رایگان کتابخانه های استان در روز هشتم شهریور
جشن مشترک هفته دولت و دهه کرامت در کتابخانه های نظرآباد برگزار شد
اداره کتابخانه های عمومی استان البرز شهریور ماه میزبان دو نشست کتاب خوان خواهد بود!
 
زمان ديجيتال
چهارشنبه 11 شهريور 1394  
تماس ها
ارتباط با مدیرکل
ایمیل سازمانی
ارتباط با روابط عمومی
پیوندها
نظر خواهي
نظر شما نسبت به این پورتال چیست؟
   
عالي
بسيار خوب
خوب
مي تواند بهتر شود
رضايت بخش نيست


تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.