بيشتر
پیشنهاد های مطالعاتی ما
تنفس صبح
 • 1393/11/8 چهارشنبه
  تنفس صبح
  قیصر امین پور / سروش / 130 صفحه
انقلاب ایران و بازتاب جهانی آن
مجموعه تاریخ پهلوی
حدیث ­پیمانه، پژوهشی در انقلاب اسلامی
شاه بی­شین
 • 1393/11/8 چهارشنبه
  شاه بی­شین
  محمدکاظم مزینانی/ سوره مهر/ 420 صفحه
ظهور و سقوط سلطنت پهلوی جستارهایی از تاریخ معاصر ایران
لحظه های انقلاب
نظر خواهي
نظر شما نسبت به این پورتال چیست؟
   
عالي
بسيار خوب
خوب
مي تواند بهتر شود
رضايت بخش نيست


خبرهای روز
اخبار مهم
گزارش تصویری
کتاب و کتابخوانی
طی آیینی در شهرستان نظرآباد؛
در مراسم بازخوانی و معرفی کتاب چهل حدیث امام خمینی (ره) با حضور مسئولین استانی و محلی و جمع کثیری از مردم و خانواده شهداء از پدر شهید مهندس پاسدار رضا کارگربرزی از شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) تجلیل شد.
در سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی؛
کتابخانه شهید ثالث هشتگرد به مناسبت سی و هفتمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی با اجرای برنامه های فرهنگی متنوع میزبان اعضاء و مراجعین به این کتابخانه بود.
در دهمین روز از سالگشت فجر آزادی؛
آئین بازخوانی و معرفی کتاب چهل حدیث امام خمینی(ره) با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ، معاون اداره کل ، فرماندار شهرستان، مسئولین شهری ،جمع کثیری از علاقه مندان به کتاب وخانواده معظم شهدا ،در سالن فرهنگسرای مهر شهرستان نظرآباد برگزار شد.
دکتر صابری:
معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز در خصوص برگزاری نشست آموزش سامانه سامان برای کتابداران و کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: ارتقا سطح آگاهی کتابداران از اولویت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور است.
مقارن با سالگرد پیروزی انقلاب ؛
دومین نشست از سلسله نشست های ویژه کودک و نوجوان شهرستان نظرآباد به مناسبت دهه فجر در کتابخانه عمومی امام باقر(ع) شهرستان نظرآباد برگزار شد
در دومین روز از دهه مبارک فجر؛
نشست کتاب خوان ویژه کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی شهید کشن روستای حاجی بیگ با حضور علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد
در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع)؛
کتابداران و کتابخانه های نظرآباد میزبان نشست های ویژه کودک و نوجوان به مناسبت دهه فجر در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) این شهرستان بودند.
مراسم نقد کتاب رمان آه با شین نوشته کاظم مزینانی با حضور حسن محمودی نویسنده و منتقد داستان نویسی و رمان نویسی کشور عصر دیروز 14 بهمن ماه در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج برگزار شد.
دکتر صابری:
معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز در حاشیه بازدید از کتابخانه های علامه حلی و دکتر معین کرج گفت:کتابداران پرتلاش کتابخانه های عمومی در راه خدمت به مطالعه گام برمی دارند.
کارشناس عمرانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز با تشریح اقدامات عمرانی انجام شده سال جاری در کتابخانه های استان توسعه عمرانی این اماکن را رو به رشد و مضاعف عنوان کرد.
در اولین روز از ایام الله دهه فجر؛
همزمان با سالروز لحظه تاریخی ورود امام خمینی(ره) به میهن عزیز اسلامی در 12 بهمن سال 57، زنگ انقلاب در کتابخانه پیامبراعظم(ص) شهرستان نظرآباد به صدا در آمد.
این چند کتاب را بخوانیم؛
همزمان با فرارسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر، اداره کل امور فرهنگی نهاد پوستر معرفی کتاب‌هایی با مضامین انقلاب اسلامی و امام‌خمینی(ره) را با عنوان «مقطع رهایی» منتشر کرد.
کتاب آه با شین نوشته محمد کاظم مزینانی در عصر سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور نویسنده کتاب و کتابدوستان به نقد گذاشته می شود.
نظر به فرا رسیدن ایام گرامی‌داشت سی و هفتمین سالگرد دهه مبارک فجر و در راستای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این ایام الله، کتابخانه‌های عمومی استان البرز به تشریح برنامه های خود پرداخت.
از سوی علیرضا مختارپور؛
علیرضا مختارپور در آخرین یادداشت خود ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط نهاد، به تشریح نکاتی در خصوص بودجه 1395 نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پرداخت.
شهرداری گلسار به مناسبت دهه مبارک فجر زمین 600 متر مربعی برای ساخت کتابخانه عمومی در این شهر اهدا و تحویل کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ می دهد.
در طول دهه مبارک فجر؛
مدیرکل کتابخانه های استان از اجرای طرح عضویت نیم بهاء و بخشیدگی جرایم دیرکرد تحویل کتاب به شرط استرداد کتاب امانت گرفته شده در طول دهه مبارک فجر به دستور دبیرکل محترم نهاد کتابخاه های کشور در کتابخانه های عمومی سراسر استان خبر داد.
معاون اداره کل کتابخانه های استان خبر داد:
دکتر محمد کریم صابری از برگزاری نهمین نشست «کتاب‌خوان» از سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده با مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب در 19 بهمن ماه در کرج خبر داد.
حجت الاسلام فلاح از ایستگاه نذر و وقف کتاب در سطح مساجد و مکان های پرتردد فرهنگی توسط معاونت فرهنگی شهرداری کرج برای افزایش سطح مطالعه ایجاد شده است؛ بازدید کرد.
در گفتگو با نویسنده البرزی؛
ظریفه روئین یکی از معدود نویسندگانی است که برای 3 گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال اثر چاپ شده دارد و در طی سال 1376 تا کنون 12 اثر از او چاپ و نشر شده است و با اثرگنجشک ها نقطه، گنجشک ها سرخط که نخستین کتاب این بانوی نویسنده البرزی در حوزه ادبیات بزرگسالان بود به عنوان یکی از سه نامزد دریافت جایزه درجشنواره های قلم رزین و کتاب سال معرفی شد.
با حضور خیرین فردیس؛
جلسه انتخاب و تشکیل هیات امنا و هیات رییسه انجمن کتابخانه های عمومی فردیس دیروز سه شنبه 29 دی در محل سالن جلسات فرمانداری با حضور مدیرکل کتابخانه های استان البرز ، فرماندار و معاون سیاسی انتظامی و رییس کتابخانه های عمومی این شهرستان و جمعی از خیرین کتابخانه ساز تشکیل شد.
با دعوت مهندس زمانی فرماندار فردیس؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس گفت: عصر امروز 29دی ماه خیرین کتابخانه ساز برای تشکیل انجمن در فرمانداری گردهم می آیند.
با تصویب در جلسه انجمن کتابخانه های استان؛
سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان البرز با حضور استاندار و اعضای انجمن کتابخانه ها عصر دیروز 27 دی ماه سال جاری در محل دفتر استاندار برگزار شد.
مهندس طهایی :
استاندار البرز گفت: فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باید از سنین پایه و مقطع ابتدایی بین دانش آموزان نهادینه شود.
اعضای شورای شهر هشتگرد از کتابخانه الهادی دیدار و از نزدیک با روند کار کتابخانه مرکزی شهر هشتگرد قرار گرفتند.
ابوالفضل آزادفلاح:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نظرآباد از برگزاری نشست کتاب خوان ویژه کودکان و نوجوانان در دهه فجر امسال خبر داد.
اسماعیل شفاعی:
سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به جایگاه ترسیم شده در سند چشم انداز افق 1404 به لحاظ کیفی نهاد کتابخانه های عمومی کشور بر استفاده از همه ظریت های موجود کتابخانه ای تاکید کرد.
گلشن شیرمحمدی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس از افزوده شدن یک ایستگاه مطالعه به این شهرستان خبر داد.
حسین ذکریاپور:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی کرج در حاشیه بازدید از کتابخانه های محمد شهر از اجرایی شدن 85 درصد مصوبات جلسات انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان خبر داد.
طی حکمی؛
آیین معارفه محمد کریم صابری با حضور سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی، مدیرکل آموزش و پژوهش نهاد کتابخانه ها و مدیرکل کتابخانه های استان ، روسای ادارات کتابخانه های شهرستانها، کارشناسان و کارکنان ستاد اداره کل برگزار شد.
سید محمد حسینی:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساوجبلاغ طی بازدید از کتابخانه های این شهرستان گفت: رونق کتاب خوانی مستلزم ایجاد فضای مناسب در کتابخانه هاست.
صبح یک شنبه 20 دی ماه؛
کتابداران و کتابخانه های ساوجبلاغ میزبان سیصد و هفتمین نشست کتاب خوان در استان البرز بودند، یک میهمانی حضور صدها تن از اعضای کتابخانه های عمومی ؛ کتابداران ، کتابدوستان و مسئولین محلی در شهر هشتگرد برگزار شد.
برای بررسی شاخص های کتابخوانی؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با همراه کارشناسان حوزه کتابخوانی از کتابخانه های عمومی روستایی نظرآباد بازدید و به بررسی شاخص ها و وضعیت موجود ، رفع موانع و مسایل کتابخانه پرداختند.
ایرانی معاون استاندار البرز :
فرماندار ویژه شهرستان کرج در بازدید از کتابخانه مهرشهر از توسعه کتابخانه ها و فضای آنها با بهره مندی از ظرفیت های مردم و خیرین تاکید کرد.
فریبا کتابی خبر داد:
رییس کتابخانه دکتر معین مهرشهر از کمک های نقدی و غیر نقدی در ده ماهه گذشته به میزان 300 میلیون ریال به این کتابخانه خبر داد.
رهبر معظّم انقلاب در دیدار با ائمه‌ جمعه‌ سراسر کشور مطرح کرد:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با ائمه‌ جمعه‌ سراسر کشور، عادات و روش‌های خوب زندگی همچون کتاب‌خوانی را یکی از ابعاد بسیار مهم سبک زندگی اسلامی دانستند.
هشتمین نشست «کتاب خوان» این استان روز یکشنبه20 دی در سالن اجتماعات کتابخانه ولیعصر (عج) هشتگرد برگزار می شود.
پنجمین جلسه
پنجمین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز امروز یکشنبه 13 دی ماه 1394 با حضور حجت الاسلام فلاح مدیرکل،رئیس اداری- مالی، روسای شهرستان ها و کارشناسان اداره کل برگزار شد.
عسگری مورودی:
حمیدرضا عسگری مورودی به نقش کتاب و کتابخوانی در توسعه کشور اشاره کرد و به بیان مشکلات و راهکارهای پیشروی کتابخوانی و فرهنگ مطالعه در جامعه امروز پرداخت.
زینب بیگم عظیمی گفت: در سال تحصیلی جدید برنامه قصه خوانی، زنگ تفریح و مطالعه در کتابخانه عمومی استاد محمدی به صورت هفتگی اجرا می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با تاکید بر اینکه البرز رتبه هشت سرانه مطالعه کشور را دارد، گفت: این امر نشان دهنده رشد فرهنگ کتابخوانی در استان است.
توسط دبیرکل در برنامه طلوع دانش پیشنهاد شد؛
علیرضا مختارپور در برنامه طلوع دانش به مناسبت ولادت حضرت رسول اکرم(ص) به معرفی آثاری با موضوع زندگی و شخصیت پیامبر اعظم(ص) پرداخت.
اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار کرد؛
کتاب چوپان معاصر نوشته رضا احسان پور از شاعران طنزپرداز برجسته کشور در نشست عصر شعر لبخند آسمانی با حضور شاعران و اهالی ادب و هنر کتابخانه عمومی امیر کبیر کرج رونمایی شد.
شمس الله فلاح:
حجت الاسلام فلاح در برنامه زنده تلویزیونی رسول آفتاب از سیمای مرکز البرز به تبیین فضایل اخلاقی و منش والای پیامبر اکرم(ص) پرداخت و گفت: اخلاق نیکو و مهربانی پیامبر را در زندگی خود جاری سازیم.
مسئول امورکتابخانه های عمومی شهرستان فردیس گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی پایگاهی را برای جمع آوری اهداء کتاب در فلکه اول فردیس احداث کردیم که تعداد پنج هزارجلد کتاب توسط مردم به کتابخانه های عمومی این شهرستان اهداء شد.
حجت الاسلام سرشار عضو شورای اسلامی چهارباغ:
عضو شورای اسلامی شهر چهارباغ از تلاش شورا و شهرداری در تکمیل کتابخانه های ناتمام این شهر خبر داد و بر کتاب خوانی و پژوهش در مدارس البرز تاکید کرد.
با اجرای برنامه های متنوع؛
رییس اداره کتابخانه های عمومی فردیس از تقویت بخش های کودک کتابخانه های شهرستان با اجرای برنامه های متنوع برای کودکان برای توسعه کتاب و کتابخوانی خبر داد.
به همت ائمه محترم جمعه شهرها؛
با پیگیری شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و به همت امامان محترم جمعه شهرها ، هر هفته یک کتاب متناسب با مناسبت های مذهبی و ملی در نماز عبادی سیاسی جمعه معرفی می شود.
سیده مریم امیر طزنجی مسئول کتابخانه نمونه کشوری:
سیده مریم امیری کتابدار نمونه کشوری به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) در گفتگویی با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز از زندگانی سعادتمند و ارتباط اسلام با کتاب و کتابت سخن گفت.
بيشتر
طی آیینی در شهرستان نظرآباد؛
در مراسم بازخوانی و معرفی کتاب چهل حدیث امام خمینی (ره) با حضور مسئولین استانی و محلی و جمع کثیری از مردم و خانواده شهداء از پدر شهید مهندس پاسدار رضا کارگربرزی از شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) تجلیل شد.
در سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی؛
کتابخانه شهید ثالث هشتگرد به مناسبت سی و هفتمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی با اجرای برنامه های فرهنگی متنوع میزبان اعضاء و مراجعین به این کتابخانه بود.
در دهمین روز از سالگشت فجر آزادی؛
آئین بازخوانی و معرفی کتاب چهل حدیث امام خمینی(ره) با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ، معاون اداره کل ، فرماندار شهرستان، مسئولین شهری ،جمع کثیری از علاقه مندان به کتاب وخانواده معظم شهدا ،در سالن فرهنگسرای مهر شهرستان نظرآباد برگزار شد.
دکتر صابری:
معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز در خصوص برگزاری نشست آموزش سامانه سامان برای کتابداران و کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: ارتقا سطح آگاهی کتابداران از اولویت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور است.
مقارن با سالگرد پیروزی انقلاب ؛
دومین نشست از سلسله نشست های ویژه کودک و نوجوان شهرستان نظرآباد به مناسبت دهه فجر در کتابخانه عمومی امام باقر(ع) شهرستان نظرآباد برگزار شد
در دومین روز از دهه مبارک فجر؛
نشست کتاب خوان ویژه کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی شهید کشن روستای حاجی بیگ با حضور علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد
در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع)؛
کتابداران و کتابخانه های نظرآباد میزبان نشست های ویژه کودک و نوجوان به مناسبت دهه فجر در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) این شهرستان بودند.
مراسم نقد کتاب رمان آه با شین نوشته کاظم مزینانی با حضور حسن محمودی نویسنده و منتقد داستان نویسی و رمان نویسی کشور عصر دیروز 14 بهمن ماه در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج برگزار شد.
دکتر صابری:
معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز در حاشیه بازدید از کتابخانه های علامه حلی و دکتر معین کرج گفت:کتابداران پرتلاش کتابخانه های عمومی در راه خدمت به مطالعه گام برمی دارند.
از خانواده شهید مدافع حرم رضا کارگربرزی تجلیل شد
برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه شهید ثالث برگزار شد
آئین بازخوانی کتاب چهل حدیث امام خمینی(ره) در نظرآباد به روایت تصویر
آئین بازخوانی کتاب چهل حدیث امام خمینی(ره) در نظرآباد برگزار شد
ارتقا سطح آگاهی کتابداران از اولویت های نهاد است / آموزش نرم افزار مدیریت سامان برای کتابداران البرزی برگزار شد
نشست کتاب خوان کودک و نوجوان در کتابخانه امام محمد باقر (ع) برگزار شد
نشست کتاب خوان ویژه کودک و نوجوان در نظرآباد برگزار شد
نشست کتاب خوان کودک به میزبانی نظرآباد برگزار شد
نقد کتاب آه با شین در امیرکبیر کرج برگزار شد
 • 1394/11/15 پنجشنبه نقد کتاب آه با شین در امیرکبیر کرج برگزار شد
  مراسم نقد کتاب رمان آه با شین نوشته کاظم مزینانی با حضور حسن محمودی نویسنده و منتقد داستان نویسی و رمان نویسی کشور عصر دیروز 14 بهمن ماه در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج برگزار شد.
کتابداران در راه ترویج کتابخوانی گام برمی دارند
 
زمان ديجيتال
جمعه 23 بهمن 1394  
تماس ها
ارتباط با مدیرکل
 • ارتباط با مدیرکل
  حجت الاسلام والمسلمین فلاح
  روزهای ملاقات عمومی مدیرکل: سه شنبه ها از ساعت 7:30 صبح 14:30


ارتباط با روابط عمومی
پیوندها
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.